Мал, семеен, доста и многу убав хотел покрај охридската езерска ривиера со пријатен и љубезен персонал. Моја препорака за Вашиот престој во Охрид (Република Македонија).

Василка Димитровска

Одличен и пријатен персонал, чисто и убаво место. Многу централно лоциран. Добро кафе, убава тераса. Удобни кревети. Исто така, информации за областа и опциите за патувања. Дефинитивно би отседнал тука повторно.

Rossi Rossi

Хотелот е сместен на прекрасна локација на шеталиштето, недалеку од центарот на Охрид (околу 10 минути пешачење). Персоналот беше многу пријателски расположен, корисен и ефикасен. Собата беше пространа и удобна и храната беше вкусна и обилна. Ви благодариме што помогнавте нашиот престој во Македонија да го поминеме толку опуштено…

Steve Cope

Неверојатна локација, во близина на центарот на градот, но доволно далеку од чаршијата за да ја избегнете градската галама. Самиот хотел не е преполн и е многу чист. Погледот, како што можете да видите на фотографијата, го одзема здивот со јасен поглед на езерото Охрид и стариот град.

Belal Dabbour