Home

ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО

Хотел Лебед

Конзистентен стандард на извонредност!

ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО

Хотел Лебед

Охрид, неоткриениот бисер! Градот на светлината!

ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО

Хотел Лебед

Откријте го балканското гостопримство!ДОБРЕДОЈДОВТЕ ДОМА!


Незаборавна глетка...

Удобност, топлина и квалитет во стилски и софистициран амбиент, сето тоа на едно место- Хотел Лебед. Мал, но прекрасен хотел лоциран крај самиот брег на едно од најстарите и најубавите езера во светот - Охридско Езеро, само неколку минути пеш од центарот на градот.

Опуштено чувство… постигнато од есенцијалните карактеристики на собите: добро осветлување, беспрекорен дизајн и пространост.Modern - Best Hotel
ПРОЧИТАЈТЕ ГИ РЕЦЕНЗИИТЕ ОД

Нашите гости


Неверојатна локација, во близина на центарот на градот, но доволно далеку од чаршијата за да ја избегнете градската галама. Самиот хотел не е преполн и е многу чист. Погледот, како што можете да видите на фотографијата, го одзема здивот со јасен поглед на езерото Охрид и стариот град.

Belal Dabbour

Хотелот е сместен на прекрасна локација на шеталиштето, недалеку од центарот на Охрид (околу 10 минути пешачење). Персоналот беше многу пријателски расположен, корисен и ефикасен. Собата беше пространа и удобна и храната беше вкусна и обилна. Ви благодариме што помогнавте нашиот престој во Македонија да го поминеме толку опуштено…

Steve Cope

Одличен и пријатен персонал, чисто и убаво место. Многу централно лоциран. Добро кафе, убава тераса. Удобни кревети. Исто така, информации за областа и опциите за патувања. Дефинитивно би отседнал тука повторно.

Rossi Rossi

Мал, семеен, доста и многу убав хотел покрај охридската езерска ривиера со пријатен и љубезен персонал. Моја препорака за Вашиот престој во Охрид (Република Македонија).

Василка Димитровска

МАПА И ЛОКАЦИЈА НА ХОТЕЛОТ

Насоки за возење

11.1 km

Оддалечен од Охридскиот Интернационале Аеродром

1.1 km

Пеш од Градскиот плоштад на Охрид